Tradycyjne formy reklamy dla mikro-przedsiębiorcy

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do działań reklamowych online. Nadal jednak tradycje formy marketingu mogą okazać się równie dobre, a nawet tańsze. Jak więc efektywnie reklamować swój biznes poza siecią?

Jak reklamować firmę w tradycyjny sposób?

Plakaty, ulotki, czy bilbordy mogą okazać się dobrym pomysłem na reklamę. Sprawdzają się one szczególnie wtedy, gdy dana firma specjalizuje się w usługach świadczonych lokalnie. Przykładowo fryzjerzy, mechanicy samochodowi, dentyści, czy kosmetyczki mogą sporo zyskać przez kilka banerów reklamowych.

Zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty i prostota wykonania. Minusem zaś brak możliwości targetowania reklamy pod wybraną grupę klientów. Na przykład reklama mechanika samochodowego może zostać zauważona przez osobę, która nie ma własnego pojazdu, co oczywiście nie doprowadzi do sprzedaży jego usług.

Każdy przedsiębiorca działający lokalnie powinien także umieścić sporą ilość banerów reklamowych w budynku, w którym świadczy usługi. W tym przypadku koszty są praktycznie zerowe, a zyski potencjalnie spore.

W jakich mediach się reklamować poza Internetem?

Mając nieco większy kapitał, przedsiębiorca może pomyśleć o reklamie w lokalnych mediach. Radio, stacja telewizyjna, czy gazeta to wciąż świetny sposób na reklamę. Takie akcje marketingowe sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy grupę docelową stanowią starsze osoby.

Tradycyjne formy reklamy dla mikro-przedsiębiorcy
Przewiń do góry
zakra