Kim jest Anioł biznesu?

Czasem świetny biznesplan i ogromne zaangażowanie może nie wystarczyć do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ponieważ po prostu brakuje na to wystarczających funduszy. W takich przypadkach nieoceniona może okazać się pomoc tzw. Aniołów biznesu?

Kim jest Anioł biznesu?

Aniołem biznesu może zostać każdy, kto zdecyduje się ze swoich prywatnych środków wesprzeć pomysł biznesowy drugiej, zwykle nieznanej wcześnie osoby. Aniołowie biznesu nie działają jednak charytatywnie. Po prostu przekazują oni środki finansowe na rozpoczęcie czyjegoś biznesu, a w zamian gwarantują sobie korzyści w przyszłości np. udział w zyskach.

Kiedy warto szukać Anioła biznesu?

Inwestorzy wcielający się w Aniołów biznesu to zwykle ludzie posiadający ogromne środki finansowe, którzy są skłonni zaakceptować wysokie ryzyko finansowe. Aniołów biznesu warto szukać szczególnie wtedy, gdy chce się założyć biznes, który z jednej strony może być wysoce zyskowny, a z drugiej jest obarczony wielkim ryzykiem.

W takich przypadkach zwykle trudno bowiem uzyskać kredyt bankowy czy bezzwrotne dotacje, ponieważ ryzyko jest zbyt duże. Dla Aniołów biznesu nie stanowi to zaś problemu. Wadą takiego rozwiązania bywa jednak to, że koszty uzyskania takiego wsparcia finansowego mogą być duże. W końcu przedsiębiorca będzie musiał np. dzielić się zyskami z kimś innym.

Kim jest Anioł biznesu?
Przewiń do góry
zakra