Czy można otworzyć biznes bez kapitału?

Każdy biznes wymaga pewnych inwestycji. Faktyczne koszty rozpoczęcia działalności mogą się jednak bardzo różnić. Czasem trzeba na starcie wydać dziesiątki, a nawet setki tysiące złotych, a innym razem trzeba się liczyć z wydatkiem wynoszącym np. kilkaset złotych. Jakie więc pomysły na biznes z niskim kapitałem warto rozważyć?

Czy istnieje biznes z zerowym kosztem inwestycyjnym?

Do prowadzenia najmniej kapitałochłonnych biznesów wystarczyć może komputer z dostępem do internetu, telefon, kilka metrów kwadratowych przestrzeni biurowej i ewentualnie wykupienie licencji na kilka podstawowych programów komputerowych.

Biznes tego typu oznacza pracę w usługach i działalność jednoosobową. Na taki interes często decydują się freelancerzy, którzy wcześniej pracowali na podstawie umów o dzieło. Biznes praktycznie bez żadnych kosztów może więc otworzyć grafik komputerowy lub tłumacz.

Jaki biznes wymaga nikłego kapitału?

Znaleźć można wiele pomysłów na biznes, które wymagają relatywnie niskich kosztów. Często opierają się one na podstawie korzystania z franczyzy. Wtedy to zostaje się franczyzobiorcą i na określonych warunkach korzysta się z modelu biznesowego wypracowanego przez kogoś innego.

Niemal bez kosztów można też założyć działalność związaną z drobną twórczością o charakterze artystycznym. W ostatnich latach coraz więcej ludzi decyduje się np. na samodzielne wykonywanie różnego typu ozdób, a następnie ich sprzedaż przez Internet.

Czy można otworzyć biznes bez kapitału?
Przewiń do góry
zakra